Atrakcje

Pojezierze Drawskie

Ośrodek leży na terenie Pojezierza Drawskiego w bardzo atrakcyjnym przyrodniczo i krajobrazowym regionie. Tutejsze lasy i jeziora stanowią raj dla grzybiarzy i wędkarzy.

Pojezierze Drawskie jest wspaniałym miejscem do uprawiania wszelkich form aktywnego wypoczynku. Sprzyjają temu liczne szlaki turystyczne: piesze, rowerowe, kajakowe i konne. Obszar Pojezierza malowniczo zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu przyciąga zielenią lasów i błękitem jezior.

Od 1 lipca do 31 października w godz. od 10 do 18 można używać do celów sportowych i rekreacyjnych łodzi motorowych o mocy silnika do 40 kW. Na całej powierzchni jeziora można pływać łodziami z silnikiem do 5 kW.

Flora i Fauna

Dla ornitologów i entomologów to prawdziwy raj do odkrywania i poznawania z bardzo bliska owadów oraz ptaków, nie tylko ludzie u nas bardzo dobrze się czują, ale również ptaki i owady, co widać na zdjęciach, a dla bardziej wytrwałych poszukiwaczy przygód i zwierząt leśnych , może być spędzona noc wśród świetlików (robaczków świętojańskich).

Otoczenie Ekolandu

 Niedaleko ośrodka znajdują się trzy miejsca do uprawiania jazdy konnej. W pobliżu znajduje się szcieżka rowerowa łącząca Złocieniec i Połczyn Zdroj. Nieopodal znajduje się centrum nurkowe, gdzie prowadzone są szkolenia. Przez pobliską miejscowośc Złocieniec przepływa rzeka Drawa, na której organizowane są spływy kajakowe.

Comments are closed